• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

THE AFRONAUTS - koncert w ramach 15. Festiwalu Filmów Przewrotnych w Skoczowie

 Skoczów

 Teatr Elektryczny
 Mickiewicza 3

 Parter

 Nazwa sektora

 30.09.2022

 19:00

 50 min.

 CZAS TRWANIA

 32

 Ilość wolnych biletów

30.09 - godz. 19.00 - otwarcie 15. Festiwalu Filmów Przewrotnych oraz koncert zespołu "THE AFRONAUTS". Wstęp: bilet ulgowy - 30 zł, bilet normalny - 35 zł. Bilety do kupienia w kasie kina (43-430 Skoczów, ul. Mickiewicza 3)godzinę przed każdym seansem/wydarzeniem oraz online: www.teatrelektryczny.pl, mackskoczow.pl oraz biletyna.pl

O zespole:

The Afronauts to projekt zrodzony z miłości do muzyki afrobeatowej, amalgamacji afrykańskich rytmów z jazzem i funkiem, której pomysłodawcą był legendarny nigeryjski muzyk Fela Anikulapo Kuti. Pojawienie się Afronautów po raz pierwszy na scenie w 2019 wyzwoliło energię równą wybuchowi supernowej i w ciągu kilku miesięcy zespół zdobył rzeszę afrofanów.
Styl zespołu definiowany jest przez dokonania Feli Kuti, Tony’ego Allena czy Ebo Taylora dlatego ich utwory pojawiają się w repertuarze zespołu, lecz The Afronauts od początku stawiają na kompozycje autorskie, które afrobeat łączą choćby z muzyką marokańską, czy południowoafrykańską.
Misją zespołu jest szerzenie afrobeatowej energii oraz wciąganie do zabawy i interakcji ludzi niezależnie od ich pochodzenia, płci czy koloru skóry.
Wśród największych dokonań zespołu należy wymienić wyprzedane koncerty w krakowskim klubie Alchemia, czy występ przed legendarnym zespołem saharyjskich Tuaregów - Tinariwen.
The Afronauts gra w składzie:
Alex Clov (USA) – baritone sax
Dominik Podgórski (Poland) – percussion
Ethan Smith (South Africa) – soprano sax
Grzegorz Kosowski (Poland) – guitar
Hicham Bajjou (Morocco) – vocals
Kacper Matuszewski (Poland) – drums
Mateusz Mazurkiewicz (Poland) – bass

Rozwiń